+90 (212) 324 54 54 - 324 74 41/42 / / /
DÜNYANIN 1 NUMARALI DOĞAL PEELING METODU
Green Peel ® Öyküsü

Basında Reynu

Bayi Olmak İstiyorum

SCHRAMMEK FİRMASININ VE GREEN PEEL®’İN GELİŞİM ÖYKÜSÜ

Yaşamını Kozmetik ürünlere adamış olan Kozmetisyen ve Cilt Terapisti Christine Schrammek 1917 Polonya doğumludur.  Christine Schrammek 1937’de Tıp okumaya karar verdi. Savaş bu hırslı ve idealist öğrencinin öğrenimini yarıda bırakıncaya dek Viyana’da yedi sömestr tıp okudu. Bu sıkıntılı günlerde savaşta yaralanan asker ve sivillerin yardımına koştu. Savaş sonrası Christine Schrammekyeni ilgi alanı kozmetiğe yönelerek iki kozmetik okulu bitirdi. Ardından işinin tıbbi yanlarıyla ilgili daha fazla bilgi birikimine sahip olmak amacıyla, Viyana Cilt Kliniği’nde uygulamalı bir eğitim programını tamamladı. Bu eğitim sırasında Fenol, Resorsin, Triclorik asit gibi kimyasal peelingleri, dermabrazyon gibi mekanik sürtme ve aşındırma yoluyla uygulanan peelingleri ve diğer değişik cilt soyma yöntemlerini yakından izleyerek öğrendi.

Christine Schrammek, ilk enstitüsünü 1946’da Polonya Katowice’de açtı. Başlangıçtan itibaren, cilt problemlerini sadece kozmetik bakımdan değil, aynı zamanda tıbbi olarak da ele almak amacıyla, dermatologlar ile yakın işbirliği içinde çalışmaya başladı. Ünlü dermatolog Prof. Dr. Horazak ile birlikte ilk bitkisel peeling yöntemi üzerindeki çalışmalarını geliştirmeye devam etti. 1950’lerin sonunda Manüel Lenf Drenajı Okulu’nu kurmuş olan ve “Manüel Lenf Drenajının Babası” olarak kabul edilen Dr. Emil Vodder ile birlikte çalışarak bu yöntemi de tedavilerinde uyguladı.

 

Kozmetisyen ve Cilt Terapisti Christine Schrammek’in uzun süren zahmetli araştırmaları sonunda 1958’de “GREEN PEEL® Metodu” etkinliği ile kabul gören bitkisel bir peeling yöntemi olarak tıp camiasındaki yerini aldı. Christine Schrammek’in yıllarca üzerinde çalıştığı GREEN PEEL®  izleyen yıllarda daha da geliştirildi. Yeni kozmetik preparatlar ve tedavi yöntemleri test edilerek programa dahil edildi.

 

REYNU KOZMETİK Peker Sokak Akyıldız Ap.Kat: 1 No: 26/6 1.Levent 34000 NİSPETİYE BEŞİKTAŞ İSTANBUL
+90 (212) 324 54 54 - 324 74 41/42   +90 (212) 324 74 48   reynu@reynu.com / reynukozmetik@ymail.com
Copyright 2014 Reynu Kozmetik | Web tasarım : Empati